Prosíme všetkých priateľov športu a prírody o pomoc!

V lete 2017 by sme radi spustili novú verziu webového portálu kamvpuchove.sk, ktorá dnes slúži len ako zdieľaný kalendár akcií v Púchove. Našou ambíciou je však vytvoriť jednoduchú webovú prezentáciu, ktorá by okrem kalendára podujatí zahŕňala aj typy na cyklotrasy po okolí (nie nutne značené), prehľadne zmapované ohniská či prístrešky v okolí mesta, ale aj súhrnné informácie o pohostinstvách a reštauráciach na jednom mieste.

Dnes v dobe inteligentných hodiniek a telefónov veríme, že nie je problém sadnúť na bicykel a pri prejazde svojou obľúbenou trasou po miestnych horách jednoducho zapnúť záznam trasy, uložiť si ju a následne nám ju prostredníctvom tejto stránky poskytnúť. My všetky trasy spracujeme a poskytneme ostatným ľuďom prostredníctvom sľubovaného portálu. Vytvorí sa tak databáza (nielen) cyklotrás, ktoré nemusia byť ani v žiadnych mapách značených a aj napriek tomu sa ich oplatí prejsť.

Pomôžte svojimi skúsenosťami ostatným ľuďom preskúmať krásy nášho okolia a možno aj vy objavíte niečo nové!

POSTUP:

  • zaznamenajte svoju trasu prostredníctvom zariadenia s gps vo vhodom formáte (gpx, kml,…)
  • nahrajte uložený výstupný súbor (môžte aj priamo z mobilu) do našej databázy (formulár nižšie) -> môžte nahrať aj viac súborov naraz zabalených do jedného súboru (rar, zip)

alebo

  • zamerajte ohnisko/prístrešok gps zariadením a zapíšte si súradnice
  • súradnice skopírujte do textového súboru a pripojte popis miesta (ohnisko, prístrešok, výhľad,…)
  • nahrajte súbor (txt, doc,…) prostredníctvom formulára nižšie do našej databázy

Príklad jednoduchej aplikácie na záznam trasy pre Android , iOS, Windows Phone

Offline mapy.cz pre všetky platformy spolu so záznamom trasy tu

SVOJE TRASY NAHRÁVAJTE SEM:

CYKLOTRASY môžete nahrávať aj značené cestné trasy, či neoznačené lesné cesty po okolí. Rádius je cca 60km od Púchova, takže kľudne nahrávajte aj obľúbené prejazdy hrebeňom Javorníkov či výlety nad Pružinou, Bolešovom či Zliechovom.