HATE: Školstvo /sobota 31.10. o 19:00/

Máš názor na regionálne či celospoločenské dianie a nechceš, debatovať iba v krčme pri pive, kde každý argument a fakt končí tretím pivom?  Nechodíš po svete s ružovými okuliarmi,ale naopak vidíš ľudské chyby a nedostatky spoločnosti? Rád počúvaš iných ľudí a chceš veci riešiť diskutovaním s inými ľuďmi asertívne a bez emócií? Ak áno, tak najnovší mesačný diskusný formát, ktorý pripravuje OZ MŔTVA KOSŤ v BK Župný dom je ako stvorený pre teba.

Hybridný kultúrny formát HATE (čítaj hate a nie hejt) je tematický, diskusný večer s vždy jednoznačne určenou témou a s presne určenými komunikačnými pravidlami. Cieľom je nekonfliktne, neosobne a bez emócií debatovať o veciach, ktoré nás trápia aktuálne v meste či v širšom spoločenskom merítku. Apoliticky sa nesnažíme prísť k žiadnemu konkrétnemu záveru, ale až do vyčerpania argumentov, názorov a faktov je vedená diskusia, ktorá sa diametrálne líši od krčmových, politických či citovo zafarbených debát.

Hosťami a diskutujúcimi sú všetci návštevníci večera, ktorý sa svojou prítomnosťou zaväzujú plniť asertívne práva rozpravy, ktoré stanovuje organizátor vždy na začiatku HATÍ. Pri niektorých témach sa môže objaviť aj špeciálny hosť, ktorého odborné názory si ceníme. Súčasťou odľahčenia večera býva často aj živý hudobný doprovod.

Hejtovať neznamená len urážať a ponižovať…

 

HATE: Školstvo

http://static.etrend.sk/uploads/tx_media/2014/06/11/gallery_1000_666/lavice__skola__trieda__ziaci__tabula__skolstvo.JPG

Na prvých HATIACH sa budeme venovať celospoločenskej téme školstva. Pozveme si medzi seba kamarátov učiteľov a žiakov a spolu s vami chceme diskutovať o všetkom, čo sa týka školského systému, učiteľských platov, práv a povinností žiaka, predmetov, zamestnanosti, vedomostnej úrovni, stave škôl a o mnohom inom. Nemusíš byť učiteľom,žiakom ani rodičom a predsa sa ťa táto téma týka, takže sa neváhaj prísť podeliť s ostatnými o svoje skúsenosti či názory na školstvo.

Vstup: voľný

čaj a káva zadarmo