MARHULE | STOLEN MONEY – 10 rokov s MŔTVOU KOSŤOU

Už 10 rokov sa v Púchove a v okolí potulujú čudáci v tričkách MŔTVEJ KOSTI, ktorí sa rozhodli svoj voľný čas venovať tomu, čo im v lokálnom verejnom priestore priestore chýba. Za desať rokov sa nám podarilo zorganizovať viac ako 100 podujatí, založiť vlastný festival Končiny, obnoviť tradíciu Cesty Rozpralesu, naštartovať kultúrne centrum v župnom dome a mnoho iného.

Nikdy sme neverili, že aj po 10 rokoch tu bude MŔTVA KOSŤ stále mútiť miestne vody a že sa okolo tohto neživého názvu vybuduje tak živá komunita. Poďte s nami vo veľkom štýle osláviť naše 10. výročie s našimi obľúbenými kapelami MARHULE a STOLEN MONEY, ktoré sú pre nás symbolom bezprostrednej zábavy.

KDE: podkrovie župného domu
KEDY: 15.4.2023 od 19:00
KTO: MARHULE a STOLEN MONEY
VSTUP: 8€ predpredaj do 14.4.2023 / 10€ na mieste (kapacita obmedzená)

PROGRAM: čoskoro

MARHULE
Vydaním prvého albumu Dno Dien kapela Marhule potvrdila, že nie je nevyhnutné neustále siahať po nových vrcholoch. Nie.
Môžete ísť tiež opačným smerom – ponoriť sa do surovej prázdnoty, naraziť na tvrdé dno a ocitnúť sa v strede neomaleného, za to autentického primitizivmu. Neexistuje čosi ako „priveľa“ alebo „to by snáď stačilo“. Nie. Len pokračujte ďalej v nastolenom kurze.
https://www.youtube.com/c/MarhuleMusic

STOLEN MONEY
Stolen Money je päťčlenná posádka bývalých spolužiakov, ktorá je charakteristická živelnou show na pódiach. Prezentujú sa špinavým zvukom elektrických gitár a aktívnou hrou s publikom. Svojimi predstaveniami pripomínajú, že gitarová hudba je stále IN. Chalani predvedú púchovskému publiku svoj setlist z albumu The Game, ktorého piesne zazneli aj v rádiách v Holandsku, vo Veľkej Británii či v USA.
https://www.youtube.com/@StolenMoneyv

Share:
2024 © MŔTVA KOSŤ - by Slide