Samčo, brat dážďoviek / Koncert + prednáška / (23.2.2017)

Charizmatický a osobitý performer, folkový spevák, víťaz Radio Head Awards v kategórií experimentálna hudba, divadelný herec, literárny publicista, no najmä popredná osobnosť košického undergroundu. Toto všetko je Samuel Szabó, alias Samčo Brat Dážďoviek.

V Púchove poprvýkrát predstaví svoju komediálno-vzdelávaciu show/prednášku BIZARDNÝ VÝCHOD. Východné Slovensko je jeho srdcovou lokalitou. Nielen preto, že tam prežil väčšinu života, hlavným dôvodom sú paradoxy a banality, ktoré tento región ponúka. Krásne hory a uprostred nich rozpadávajúce sa nemecké banské mestečká, rural decay a vidiecky industriál, skanzeny socializmu natreté “na ružovo”, slovensko-ukrajinský Berlín uprostred rozdelený hranicou, skrachované veľkoplošné impérium Mikuláša Varehu, eurofondový barbie-urbanizmus, vysokokvalitný urban exploration priamo v centrách okresných miest, špecifické miestne postavičky, scény a folklóry. Toto všetko a ešte omnoho viac budete môcť zažiť na prednáške s názvom Alternatívny sprievodca provinčnými miestami: Bizarný Východ. Motto: Blízka exotika a predzvesť konca sveta.

Po prednáške Samčo predstaví aj svoju hudobnú tvorbu. Môžete sa tešiť na jeho jedinečnú performance a autentickú hudobnú show, akú ste doteraz určite nevideli. Samčo vystupujúci iba s akustickou gitarou je na míle vzdialený tomu, čo by sme mohli považovať za klasický folk, napriek tomu dokáže svojimi hravými a inteligentnými textami opakovane rozosmiať celé publikum. Jeho tvorba je prístupná a inovátorská zároveň, v roku 2015 sa stal za svoj posledný album ÁTTÖRŐ ERŐ dokonca držiteľom prestížneho ocenenia Radio Head Awards v kategórií experimentálna hudba. Každý jeho koncert je iný ako ten predošlý a preto by si ho nemali nechať utiecť jeho skalní fanúšikovia či nováčikovia.

VSTUP: 2€
KEDY: štvrtok 23.2.2017 od 20:00
KDE: Podkrovie župného domu v Púchove