V. Vývrtka (25.7.2015)

banner-vyvrtka

Séria diskusných večerov so zaujímavými hosťami, témami, hudbou…
Po inšpirovaní sa Banskobystrickým projektom Otvárač – sme sa rozhodli i my skúsiť ľuďom ponúknuť koncept pravidelných diskusných večerov zameraných vždy na inú tému. Raz za čas sa pokúsime predstaviť jedinečného hosťa, ktorého bude dopĺňať  hudobný hosť, ktorý tak oddelí jednotlivé diskusné bloky svojím vystúpením. Hudobnými hosťami budú vždy talentovaní mladí ľudia z Púchova a okolia, ktorých takto chceme podporiť a ukázať ľuďom.

S našou Vývrtkou nikdy nevieš ako a čo sa vyvrtne…….(ale vždy sa určite vyvrtne dobré vínko)

V. Vývrtka (25.7.2015)

Hosť: Ladislav Janech

Téma: história a archeológia v Považskej Bystrici a okolí

Hudobný hosť: Róber Fapšo

Kde:  areál projektu Cooltajner v Považskej Bystrici

Kedy: 23.7.2015 o 19:00

Vstup: zadarmo

Piata Vývrtka bude trochu iná ako tie ostatné, pretože prvý krát vycestujeme mimo Púchova a vymeníme podkrovie Gymnázia za príjemný letný podvečer v exteriéri. Dôvod zmeny je čiastočná participácia MŔTVEJ KOSTI na projekte  COOLTAJNER (kultúrneho leta v Považskej Bystrici), vrámci ktorého organizujeme pár akcií a Vývrtka bude prvá z nich.

Na Vývrtke vyspovedáme pána Ladislava Janecha, vášnivého amatérskeho historika a zberateľa z Považskej Teplej, ktorý si v podkroví svojho domu zriadil vlastné mini múzeum zo zozbieraných exponátov. Dozviete sa veľmi veľa o histórií regiónu, zabudnutých remeslách či zaujímavostiam, o ktorých ste ani nevedeli. Hudobný hosť večera bude Róbert Fapšo.

Ako sa k nám dostanete:

  • akcia sa koná v areály projektu COOLTAJNER, ktorý sa nachádza pred bývalým domom kultúry v Považskej Bystrici, oproti železničnej stanici.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.