Večer v parku 7.6.2014 /Víkend otvorených parkov a záhrad 2014/

IMG_5194 OZ MŔTVA KOSŤ v spolupráci s Mestom Púchov Vás srdečne pozývajú v dňoch 6.-7.6.2014 do Eúrópskeho mestského parku v Púchove na Víkend otvorených parkov a záhrad- podujatia prebiehajúceho na celom Slovensku (http://www.vikendotvorenychzahrad.sk/index.php)

 

MŔTVA KOSŤ pripravila na sobotu 7.6.2014 od 17:00 pre všetkých milovníkov umenia a prírody zaujímavý a hlavne príjemný večer plný kultúry v atmosfére parku a skorej letnej noci….

PROGRAM:

autorská literárna čítačka
hudobné vystúpenia (ACUSTICA deLUXE; Denis)
open-air premietanie filmu (Na sever od slnka)
výstava fotografií (R. Fapšo, M. Fapšo, M. Benkovská, T. Pribišová, N. Bartošová)
Odfotografujte si svoje Slnko (sledovanie a fotografovanie slnka prostredníctvom astronomickej techniky- doneste si fotoaparáty alebo mobilné telefóny)

KDE: Európsky mestský park Púchov (pri Župnom dome)
KEDY: 7.6.2014 od 17:00
VSTUP: Voľný

ACUSTICA deLUXE:

gitara & spev – Matej Drobny
gitara – Rado Janicek
perkusie – Julius Flimmel
basova gitara – Roman Gorelka
klarinet – Miroslav Šesták

Na sever od slnka (film):

Inge a Jørn nie sú bežní surfisti. Rozhodli sa prežiť „pravdivé“ spojenie s vodou a prírodou a na deväť mesiacov sa usadili na opustenej pláži ostrova pri brehoch Nórska ďaleko za polárnym kruhom. Okrem perfektných vĺn však našli aj množstvo naplavených odpadkov. Na pláži chcú zostať, pokým nepozbierajú aspoň tonu toho, čo sem dennodenne prináša more zo vzdialených miest. Svoj životný štýl zodpovedných surfistov dovedú k dokonalosti aj tým, že sa živia jedlom po záruke a ich dodávka jazdí na prepálený olej. Fantastické zábery prírody, dobrodružného surfovania počas polárnej noci, ale aj „bežného“ pobytu na pláži spája číra radosť zo života mimo civilizácie. Hrdinovia filmu si však zároveň musia zabezpečiť základné podmienky na prežitie…

http://www.csfd.cz/film/335671-na-sever-od-slunce/